poniedziałek, 7 stycznia 2013

Spawanie migomatem - w osłonie gazu czy drutem samoosłonowym?

Większość spawarek MIG MAG zaprojektowanych jest w taki sposób, że można nimi spawać i w osłonie gazu, i drutem samoosłonowym (jednak przed zakupem warto sprawdzić czy dany model na pewno taką alternatywę posiada). Jeśli mamy więc możliwość wyboru sposobu spawania zastanówmy się, który z nich wybrać.

Według fachowców najlepsze jest spawanie w osłonie gazem. Zapewnia ono najlepszą jakość spawu, a równocześnie podczas pracy wytwarza się najmniej odprysków. Spawanie w osłonie gazu w dodatku pozwala na większy zakres wyboru materiałów. Gdzie więc jest haczyk? Otóż przy takim sposobie spawania trzeba pamiętać o posiadaniu butli z gazem, bez której praca się nie powiedzie, a to może sprawiać kłopot w przypadku przechowywania i transportowania urządzenia.

Jeśli spawamy na otwartej przestrzeni warto wybrać spawanie drutem samoosłonowym. Nie musimy wówczas martwić się o podwiewanie gazu osłonowego - osłonę spoiny daje proszek, który jest na drucie. Spawanie drutem samoosłonowym korzystne jest podczas łączenia grubszych materiałów, w których estetyka spoiny nie jest aż tak ważna. Jednak trzeba zaznaczyć, że omawiany proces ogranicza się tylko i wyłącznie do zwykłych stali.

6 komentarzy:

  1. Nigdy się na tym nie znałam, dlatego zatrudniłam spawaczy z Azji

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Niestety ja się na tych rzeczach nie znam, ale faktycznie samo korzystanie z gazu jest niezwykle ważną kwestią. Jak dla mnie bardzo ważną sprawą jest również to, że dzięki ofercie https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/ bez najmniejszego problemu płacę o wiele mniej za gaz.

    OdpowiedzUsuń
  5. W takim przypadku warto zapytać ekspertów jakie materiały spawalnicze wybrać. Centrum Spawalnicze SPIDWELD prowadzi profesjonalny blog.

    OdpowiedzUsuń
  6. Kątowniki spawalnicze to niezbędne narzędzia w każdym warsztacie zajmującym się spawaniem. Umożliwiają one precyzyjne i stabilne umiejscowienie spawanych elementów, zapewniając dokładność kątów i równość spoin. Są wykorzystywane przy produkcji konstrukcji metalowych, gdzie dokładność i precyzja są kluczowe. Kątowniki spawalnicze dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, wykonane są z materiałów odpornych na wysoką temperaturę, co gwarantuje ich długotrwałe użytkowanie.

    OdpowiedzUsuń